حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

با سلام خدمت همراهان همیشگی اورژانس تاسیسات
با روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله همراه ما باشید.

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله از طریق روش های متعددی انجام می گیرد.
روش های نوین از لحاظ تشخیص دقیق نشتی نسبت به روش های سنتی برتر می باشند.
با استفاده از تغییر رنگ دیوارها نیز می توان به نشتی لوله ها پی برد.

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

اهمیت تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

نشتی و ترکیدگی لوله یکی از مواردی است که امروزه باعث می‌شود افراد با مشکلات متعددی روبرو شوند که یکی از آن ها قبض‌های آب سنگینی است که برای آن ها صادر می‌شود.

برای اینکه بتوانید نشتی و ترکیدگی لوله خود را تشخیص دهید، باید از افراد حرفه‌ای در این زمینه یاری بجویید.
چرا که اغلب لوله‌ها در انتهای دیوار و کف ساختمان‌ها جاسازی شده‌اند و نحوه تشخیص ترکیدگی آن ها کار چندان راحتی نیست و نیاز به تجربه افراد حرفه‌ای دارد.

برای این منظور توصیه می‌کنیم مقاله‌ای که در ادامه برای شما آماده کرده‌ایم را تا انتها مطالعه کنید تا با راه‌های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله بیشتر آشنا شوید.

اگر در ساختمان شما دیوارها دچار نم و رطوبت شده باشند این موضوع می‌تواند ناشی از نشت و ترکیدگی لوله قسمت تعبیه شده در آن‌ها باشد که می‌بایست به برطرف کردنشان اقدام کنید.

پس توصیه می‌کنیم با ما همچنان همراه باشید تا با راه‌های تشخیص این مشکل بیشتر آشنا شوید.

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله از روی علائم ظاهری

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله از روی علائم ظاهری

برای اینکه بتوانید به تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله خود پی ببرید چند نکته مهم را برای شما عنوان می‌کنیم که از طریق آن می‌توانید به سرعت به این موضوع پی ببرید.

اگر مبلغ قبض شما از اندازه معمولی خود فراتر رفت، متوجه این موضوع باشید که در قسمتی از منزل شما لوله‌ها دچار نشتی و ترکیدگی شده‌اند.
فشار آب اگر دچار افت ناگهانی شد از علائم نشتی و ترکیدگی لوله محسوب می‌شود.
شنیدن صدای چکه آب نیز می‌تواند برای شما به‌عنوان یک زنگ خطر برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله محسوب گردد.

از همه مهم‌تر رطوبت در محیط خانه و احساس رطوبت در قسمت‌های مختلف آن به همراه چکه کردن آب از قسمت‌های مختلف از جمله دیوار و سقف می‌تواند از علائم وجود نشتی و ترکیدگی لوله محسوب شوند که پس از مشاهده این علائم توصیه می‌کنیم به تشخیص این نوع ترکیدگی‌ها اقدام کنید که در قسمت‌های بعدی روش‌های مختلف تشخیص را برای شما عنوان خواهیم کرد.

روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

برای اینکه بتوانید به تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله ی خود پی ببرید، می‌بایست روش‌های مختلفی را مورد امتحان و آزمون قرار دهید که در این بخش به معرفی کلی این روش‌ها خواهیم پرداخت.

یکی از این روش‌ها نوع خانگی است که افراد به تنهایی می‌توانند نشتی لوله کار شده در مکان‌های مختلف خانه و منزل خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

تغییر رنگ دیوارها از علائم تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

به عنوان مثال با بررسی رنگ دیوارها و یا میزان نم و رطوبتی که در قسمتی که به نشتی و ترکیدگی لوله آن شک دارید می‌توانید به این موضوع پی ببرید.
باد کردن رنگ دیوار نیز می‌تواند از علایمی باشد که نشان دهنده‌ی نشتی و ترکیدگی لوله باشد.
همان طور که اشاره کردیم، یکی از روش های خانگی برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله توجه به رنگ دیوار می‌باشد.

تغییر رنگ دیوارها از علائم تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

به قسمتی که تشخیص می‌دهید لوله دچار نشتی شده است توجه کنید. اگر رنگ این قسمت نسبت به دیوارهای دیگر دارای تغییر رنگ متمایل به قهوه ای شده باشد، مطمئن باشید که لوله تعبیه شده در آن دچار ترکیدگی شده و باید هر چه سریعتر به تعویض آن اقدام کنید.

از دیگر روش ها توجه به رنگ دیوار است اگر در قسمتی از دیوار رنگ باد کرده و بلند شده باشد این امر می‌تواند بیانگر نشتی و ترکیدگی لوله باشد که می بایست به آن نیز توجه کافی داشته باشید.

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله از کف

یکی دیگر از روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله که در قسمت کف تعبیه شده توجه به سرامیک و کف‌پوش هایی است که در این قسمت قرار داده شده است.

اگر این سرامیک و سنگ ها دچار لق و شل شدگی شده باشند، بنابراین این امکان وجود دارد که در این قسمت ترکیدگی لوله رخ داده است. بنابراین باید هرچه سریعتر به تعویض لوله هایی که در این قسمت تعبیه شده است بپردازید.

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله از کف

از دیگر موارد که می توانید به تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله در کف پی ببریداین است که ساختمان های چند طبقه نشت آب به طبقات پایین است که می تواند شما را برای تشخیص این مشکل یاری رساند.
می توانید از طریق همسایگان طبقات پایین این امر را به خوبی تشخیص داده ونسبت به رفع آن اقدام کرد.

کنتور آب یکی از روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

یکی دیگر از روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله توجه به کنتور آب ساختمان است که می تواند افراد را در تشخیص این مشکل یاری رساند.

  • برای این امر در ابتدا می بایست تمام ورودی های آب به ساختمان را قطع کنید.
  • از جمله آب ورودی به ظرفشویی و دیگر وسایل را کاملاً قطع کنید و به سراغ کنتور آب بروید. عدد درج شده بر روی کنتور آب را یادداشت کرده.
  • پس از ۳۰ دقیقه دیگر این امر این عمل را دوباره تکرار کنید.
  • اگر هر دو عدد با یکدیگر متفاوت بودند، باید متوجه شوید که لوله شما دچار نشتی شده است.
کنتور آب یکی از روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

البته دقت بالایی برای این نوع تشخیص وجود ندارد چرا که برای نشتی های عمده این موضوع قابل انجام است ولی در هر صورت می‌تواند یک روش خانگی جهت تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله محسوب شود که توسط خود افراد انجام آن امکان پذیر است.

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله توسط روش های نوین

تنها با استفاده از روش‌های نوین که در آن دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌شود، می‌توان به خوبی و به‌صورت کاملاً دقیق به محل نشتی لوله‌ها پی برد.

اما به این نکته نیز اشاره کنیم که انجام این نوع روش تنها از طریق افراد باتجربه امکان‌پذیر است و افرادی که از نحوه استفاده این وسایل تجربه کافی ندارند نمی‌توانند از طریق آن ها به تشخیص نشتی لوله‌های ساختمان‌ها پی ببرند.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

دستگاه های مناسب برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله

این دستگاه‌ها با الگوریتم خاصی کار می کنند که از عهده هر کسی بر نمی آید و افراد حرفه ای و با تجربه می توانند از طریق آن به نشتی لوله مورد نظر پی ببرند.

با توجه به این موضوع می توان گفت که این دستگاه‌ها می‌توانند از طریق ثبت بازتاب امواج صوتی ارسالی می توانند به محل دقیق لوله های ترک خورده پی ببرند بدون اینکه نیازی به هیچگونه تخریب و ریخت و پاش در محل مورد نظر باشد.

با استفاده از این روش می توان مشکل ایجاد شده را به خوبی مرتفع کرد چرا که محل دقیق لوله ترک خورده به خوبی شناسایی شده است.

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله در مکان های مختلف

جالب است بدانید که تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله در قسمت های مختلف منزل و یا مکان های مختلف، متفاوت است چرا که برخی از این ترکیدگی ها مربوط به لوله های آب گرم و سرد می‌باشد و کاملاً با یک دیگر متفاوت می باشند.

برخی دیگر از این ترکیدگی ها مربوط به لوله های فاضلاب و برخی نیز مربوط به لوله های شوفاژ می باشند. البته در قسمت های مختلف نیز این امکان وجود دارد که لوله های تعبیه شده دچار نشتی شده باشند که می‌توان به موتورخانه، پشت بام و سقف اشاره کرد.

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله و برطرف کردن مشکل ایجاد شده

با استفاده از روش‌های متنوعی که در بخش‌های مختلف این مقاله به آن ها اشاره کردیم شما می توانید به تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله ساختمان خود در مکان های مختلف از جمله آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب پی ببرید.

اگر این نشتی مربوط به شوفاژ و یا لوله فاضلاب است می توانید با شناسایی قسمت نشتی به برطرف کردن آن اقدام کنید.
پس از یافتن قسمت نشتی لوله می‌توانید اقدامات لازم جهت تعمیر و تعویض لوله ها را به انجام برسانید.

دوستان عزیز و همراهان همیشگی اورژانس تاسیسات با ما تماس بگیرید واز مشاوره رایگان ما بر خوردار شوید.
از بابت رفع نشتی زمانی که کارتان را به همکاران ما میسپارید،راحت باشید.

اورژانس تاسیسات
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
02133003658
info@urgencetasisat.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X