حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

علت صدای تق تق پکیج

علت صدای تق تق پکیج

علت صدای تق تق پکیج

آیا میدانید علت صدای تق تق پکیج چیست؟
بسیاری از افرادی که از دستگاه پکیج برای نیازهای گرمایشی خانه خود استفاده می کنند از سر و صدای زیاد و یا صدای تق تق پکیج رنج می برند و به دنبال شناخت دلیل این صدا در پکیج هستند.

برای شناسایی صدای تق تق پکیج یک تعمیرکار حرفه ای پکیج مراحل کار پکیج را به ترتیب پس از اطمینان از اینکه این عیب از خود دستگاه می باشد بررسی خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که صدای تق تق پکیج را نباید با صدای مشابه در رادیاتورها اشتباه بگیرید.

علت صدای تق تق در رادیاتور

صدای تق تق در رادیاتورها دو علت اساسی دارد که یا وجود هوا در مدار گرمایش است و یا رسوب گرفتن مدار می باشد. اما این صدا در پکیج علت های مشخصی ندارد و هر یک از اجزا کاری پکیج می تواند در تولید این صدا نقش داشته باشد.

کم نبودن فشار آب ورودی دستگاه

این مشکل بخصوص برای آب گرم مصرفی ممکن است به وجود بیاید. معمولا در برخی از زمان ها وجود فشار کم و شعله بالا در پکیج باعث وجود این صدا در مبدل دستگاه می شود.

سرد بودن بیش از اندازه آب ورودی دستگاه

اگر این مشکل در زمستان پیش می آید بهتر است آب ورودی به دستگاه تست شود. گاهی آب با شدت سرمای زیاد وارد دستگاه می شود و به دلیل گرم بودن محیط داخلی پکیج باعث نوسانات دمایی و سر و صدایی تق تق مانند در پکیج می شود.

رسوب گرفتن مبدل اولیه و یا ثانویه

یکی از عمده ترین دلایل ایجاد صدا در پکیچ وجود رسوب در دستگاه می باشد. این رسوبات مسیر حرکت آب را محدود و تنگ می کنند و باعث ایجاد صدای تق تق می شوند.

خراب شدن شیر اطمینان

پکیج باید بصورت اتوماتیک هواگیری شود. معمولا هوای اضافی در پکیج از طریق شیر اطمینان تخلیه می شود. اگر این شیر خراب باشد باعث می شود که در مسیر هوا باشد و این هوا هم به رادیاتورها منتقل شود و هم ایجاد صدا بکند.

لوله کشی نامناسب رادیاتورها

به عقیده بسیاری از کارشناسان و تعمیر کنندگان حرفه ای پکیج علت اصلی صدای تق تق در پکیج استفاده از لوله های نا مناسب و با قطر بسیار کم در مسیر لوله کشی رادیاتورها و یا گرمایشی ساختمان است.

وقتی لوله ها خیلی تنگ و باریک انتخاب شوند و یا مسیر لوله کشی درست نباشد باعث میشود فشار به پکیج وارد شود. در ضمن لوله ها امکان انبساط و انقباض هم ندارند و تولید صدا می کنند. اتفاقا این صدا اغلب به شکل تق تق بوده و به نظر می رسد از پکیج باشد در حالی که ریشه در لوله کشی گرمایش دارد.

برای تعمیر این حالت باید لوله ها را با استفاده از عایق و یا نمد به صورت لرزه گیر مهار کنید تا صدا از بین برود و یا میزان حرارت رادیاتورها را کمی کمتر کنید تا احتمالا موثر واقع شود.

خراب بودن پمپ پکیج

این مشکل اغلب با صدایی مانند صدای ضربه ای همراه است. ولی وقتی پمپ هنوز خوب کار می کند و تازه در شرف خراب شدن و یا ضعیف شدن است ممکن است صدا بصورت یک صدای خفیف تق مانند به گوش برسد.

نتیجه گیری

این عوامل تنها دلایلی که باعث ایجاد صدای تق تق در دستگاه پکیج می شوند نیستند، اما عمده ترین آنها می توانند باشند.

دقت داشته باشید که برای تعمیر پکیج باید فرآیند کار تمامی تجهیزات و اتصالات و مراحل کار پکیج را به خوبی بشناسید و عوامل محیطی مختلف مانند لوله کشی پکیج، لوله کشی آب، و یا عوامل دیگری مانند نصب پمپ آب در مدار خانه، میزان دبی آب، کیفیت قطعات پکیج و … همه را به خوبی بشناسید تا در بررسی دلیل خرابی و صدای تق تق به شما کمک کند.

توصیه می کنیم این کار را به کارشناسان حرفه ای ما در اورژانس تاسیسات واگذار کنید. کارشناسان ما در تمامی نقاط تهران مستقر شده اند تا در کوتاه ترین زمان بهترین خدمات را به شما ارائه کنند.

کلیدواژه : پکیجتق تقصدا
اورژانس تاسیسات
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
02133003658
info@urgencetasisat.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X