حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

چگونه تعمیر کار خودمان باشیم(۱)

آموزش پکیج

چگونه تعمیر کار خودمان باشیم(۱)

سلام به  همه ی دوستان گرامی در این جامیخواهم مطالبی در مورد تعمیر هایی که خودتان میتوانید برای دستگاه خود و یا نکاتی که اگر رعایت کنید دیگر از هزینه های اضافی جلوگیری میشود آشناتون کنم. مواردی پیش امده یا خواهد امد که تعمیر کاران یا ناشی هستند یا در بعضی مواقع دست مزد های گزافی درخواست میکنند، یا بد قولی کرده و نمی آیند. ما برا آنکه بتوانیم از این موارد جلوگیری کنیم آموزشی کاملا رایگان و صد در صد تجربه شده از همکاران و بنده در اختیار شما قرار می دهیم.

دستگاهی که در آغاز شروع به آموزش آن خواهیم کرد تا جایی که نیاز به تعمیر کار نباشد، پکیج میباشد.

گفتن این نکته الزامی است که به امید خدا حتما در طول سال پکیجی کامل از آموزش نصب و تعمیر پکیج و دیگر وسایل برای شما دوستان ارایه خواهیم داد.

پکیج شوفاژگازی

این دستگاه در سه مدل به بازار عرضه میشود. نوع تک مبدل تک منظوره و تک مبدل دومنظوره و دو مبدل دومنظوره که بهترین نوع آن دومبدل دومنظوره می باشد.

آموزش پکیج
آموزش پکیج

اولین نکاتی که در مورد پکیج باید دانست این است که حتما از وجود نبود نشتی گاز به دستگاه مطمئن شوید که برای این کار اسفنج را آغشته به مایع ظرف شویی کرده و سپس کف درست کرده و کل اتصالات مربوط به شیر گاز را اعم از مهره های گاز و شلنگ و شیر را کف مالیده و در صورت باد نکردن حباب از بابت گاز خیالتان راحت باشد.

شلنگ گاز در زیر پکیج ومهره ی گاز در بالا نشان داده شده است.

بعد از وجود نداشتن نشتی گاز در دستگاه به سراغ اطمیان داشتن از طریقه ی نصب درست و مطمئن شدن از خارج نشدن محصولات حاصل از احتراق از دودکش میشویم به این صورت که به دلیل آنکه مواردی که ما به آن اشاره میکنیم  بعد از نصب دستگاه به وسیله ی نصاب و یا تعمیر کار صورت میگیرد، پس کمی باید دقت بیشتر به مطالب و اجرا کردن آن به طریق صحیح شد.

اول باید این را دانست که دستگاه یا به صورت فن دار میباشد ویا به صورت بدون فن. اگر دستگاه بدون فن باشد قطر دودکش ۱۵ سانتی متر میباشد که در این صورت باید دید که لوله دودکش در همه ی مسیر با قطر ۱۵سانتی متر به بیرون هدایت شود. این به این معناست که اگر چیزی به غیر از این دیدید سریع به شرکت و یا تکنسین مربوطه زنگ بزنید و مورد را گزارش کنید، و یا در صورت نبود هیچ کدام از ان ها خود دست به کار شوید. اگر فنی نیستید ممکن است دچار مشکل شوید. پس بگردید به دنبال تکنسین بگردید و از ایشان بخواهید که دودکش را عوض کند و همه طول مسیر را دودکش با قطر ۱۵ سانتیمتر انجام دهد.

نکات بسیار مهم دیگر در مورد نصب دودکش:

هیچ وقت از دودکش اکاردیونی برای نصب دودکش استفاده نشود

به هیچ عنوان از قطر کوچکتر قطر دودکش دستاه نصب دودکش صورت نگیرد.

حتما از وجود هوای کافی برای دستگاه اطمینان حاصل کنید.

حدالامکان دستگاه خارج از محیط خانه در بالکن نصب گردد.

حتما برای دودکش نصب شده دستگاه بستی در نظر بگیرید که دودکش در نیاید (این حادثه به وجود امده که زلزله ای رخ داده و چون دودکش دستگاه بست نخورده بوده و خوب نصب نشده ساکنین متاسفانه متوجه زلزله نشده اند ولی دودکش از جای خود در امده و ساکنین خانه را همه را به کام مرگ کشانده بود  نقل قولی از یکی از دوستان بنده در مرکز اتش نشانی یکی از شهر ها ی ایران بود)

حتما اگر منزل بالاتر از ۶۰متر و زیر ۱۲۰متر بود دریچه ی تامین هوا برای دستگاه به این صورت که یکی به بعاد ۳۰در ۳۰در زیر دستگاه و یکی دیگر هم در بالای دستگاه در نظر گرفته شود.این کار باعث میشود که اکسیژن خانه مصرف نگردد و خدایی نکرده در صورت نشتی در دودکش و یا گاز جان  انسان ها کمتر در خطر باشد .البته ابعاد این دریچه ها در قوانین شرکت گاز تعیین شده ولی بهترینش همین ابعادی بود که بنده به شما دوستان عزیز عرضه کردم.

زیر ۶۰متر دستگاه داخل خانه نصب نگردد ولی در صورت نصب که متاسفانه بعضی ها به ان بی توجه اند حتما موراد ذکر شده در بالا رعایت شود.

حتما قاونو ۲dانجام شود به صورت که اگر dقطر دودکش وسیله ی گاز سوز باشد عدد ۲را ضربدر d  میکنیم و حداقل طول عمودی خروجی دود از دستگاه تا دودکش میباشد که اگر کمتر از این باشد دودکش درست اجرا نشده است لازم است این نکته را هم گفت که رعایت این قانون برای دستگاه های بدون فن و با قطر دودکش۱۰ و ۱۵ سانتی متر است .واین این بدان معنا نیس کخه برای دستگاه های فن دار این کار نکنیم برای ان هم اگر رعایت شود خیلی بهتر است.

استفاده از زانو در اتصالات حتما باید به حداقل برسد (با استفاده از  زانو های اضافی امکان خروج دود یا همان محصولات حاصل از احتراق را به احداقل میرسانیم که این خود میتواند موجب خاموش شدن های مکرر دستگاه و پس زدن دود به خانه و در نتیجه ایجاد مسمویت های گازی بکند)

لوله ی دودکش باید از سطح ازاد در پشت بام و از ذیوار مجاور یک متر فاصله داشته باشد

هیچ گاه لوله ی دودکش را در مجار کولر قرار ندهید

هیچ گاه چندین لوله دودکش را در نزدیکی هم نصب نکنید چون در صورت منفی شدن هوای لوله مجاور ممکن است محصولات احتراق به داخل واحد دیگر نفوذ کند و در نتیجه ایجاد مس

مویت گازی نماید.

حتنما از کلاهک Hبرای دودکش استفاده شود.

سخن را پایان میدم همین رابس که نکات بالا رعایت شود در صورت علاقه دوستان به نکات ریز دیگر کتاب مبا حث گاز و دودکش را در اینترنت سرچ و مطالع کنند.

چگونه تعمیر کار خود باشیم؟
چگونه تعمیر کار خود باشیم؟

رعایت حدااقل استاندارد ها در عکس بالا گویای مطالب ذکرشده میباشد.

دستگاه های فن دار(محفظه احتراق بسته)

دستگاه های فن دار قطر خروجی دودکش ان ها ۶۳ یا به عبارتی که در نصاب ها رایج است لوله ی دوکش ۶.

اگر بخواهیم بدون جدار دوم کار کنیم لوله ی خروجی ۶ و در صورت استفاده از جدار دوم برای تامین هوای دستگاه لوله دوم ان ۱۰ سانتی متر میباشد.

نصب دودکش در دستگاه های فن دار به سه صورت امکان پذیر است :تک لوله ای،دولوله ای جدا، دو لوله در هم

سیستم تک لوله بارعایت استاندارد نصب میشود به این گونه که به خروجی دستگاه که خروجی آن که ۶ تقریبا میباشد نصب میگردد مثل مابقیه ی لوله های دودکش دیگر.به مانند عکس زیر :

نکته:

پکیج های فن دار محفظه بسته میباشند و میتوان با اجرای لوله کشی دوجداره دودکش هوای مورد نیاز دستگاه را از بیرون تامین کرد در غیر  این صورت و استفاده از سیستم تک لوله هوای مورد نیاز خود را از فضای خانه تامین میکند.

چگونه تعمیر کار خود باشیم؟
چگونه تعمیر کار خود باشیم؟

سیستم نصب دو لوله در هم:

به این صورت میباشد که لوله ی بزرگتر برای تامین هوا و لوله ی کوچکتر برای خروج محصولات احتراق میباشد.به مانند تصویر زیر:

چگونه تعمیر کار خود باشیم؟
چگونه تعمیر کار خود باشیم؟
چگونه تعمیر کار خود باشیم؟
چگونه تعمیر کار خود باشیم؟

سیستم دولوله ای به مانند سیستم قبل میباشد فقط با این تفاوت که جدا جدا نصب میگردد .یکی برای خروج دود(۶) و یکی برای تامین هوای دستگاه(۱۰) به مانند شکل زیر:

چگونه تعمیر کار خود باشیم؟
چگونه تعمیر کار خود باشیم؟
چگونه تعمیر کار خود باشیم؟
چگونه تعمیر کار خود باشیم؟

دوستان گرامی  مارا در بقیه ی مطالب درعنوان چگونه خودمان تعمیر کار  خودمان باشیم دنبال کنید .

اورژانس تاسیسات
دیدگاه کاربران ۴ دیدگاه
  • احمد 24 مهر 1398 / 00:12

    خسته نباشید، خدا قوت

  • امیر حسین حسینی 23 مهر 1398 / 21:38

    سلام ممنون لطفا اسم نویسنده ی مطالب رو بگید اگر کتاب دارن بنده تهییه کنم وبیشتر استفاده کنم عالی بود عاللللللللیییییییییی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
02133003658
info@urgencetasisat.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X